úterý 15. prosince 2015

Vzít si či nevzít ještě jeden vdoleček, co by tomu řekl docent Rajko Doleček?

Ahoj ahoj ahoj, nazdáárr, odpovídá každému na pozdrav, směje se a mává rukou. Jeho ráčkované RRR chrčí a hlaholí po celém okolí. Proběhne kolem vás jako ohnivá čára, ale vždycky vám v nanosekundě dokáže dodat do těla alespoň 220V. To je Rajko Doleček, jak ho znám já.

Bydleli jsme ve stejné ulici a jednu dobu se potkávali i na chodbách fakultní nemocnice,kde jsme oba pracovali. Už z dálky byl nejdřív slyšet, pak zavlál bílý plášť a nakonec se vynořil on. Je to neuvěřitelné, ale v porubské fakultce už pracuje přes 60 let. U nás doma je známý především jako bojovník proti obezitě (Nebezpečný svět kalorií), ale věděli jste, že v zahraničí ho znají spíše jako odborníka na endokrinologii? (pozn. endokrinologie=diagnóza a léčba hormonálních poruch)

Pokud bych tedy měla jmenovat osobnosti současnosti, které obdivuji, určitě by mezi ně patřil i profesor Rajko Doleček. Ne pro jeho popularitu na televizních obrazovkách v 70. a 80.letech v socialistickém Československu, ale spíš pro to, jaký je dnes. Vitální, plný síly a energie, a pořád mu to pálí jedna radost. Ten jeho bosensko srbský gen je učiněný elixír mládí.

Na otázku redaktora, jaký je jeho recept na dlouhověkost mimo jiné odpovídá: “....Mnoho mužů se před spaním nacpe téměř do bezvědomí. Jaké od nich ženy mohou čekat vtipnosti a milostné hry? .....” No není úžasný? (Celý rozhovor – viz níže)

Tento neuvěřitelně vitální lékař letos v červnu oslavil už 90. narozeniny. Stále běhá, cvičí, publikuje a ordinuje(!). Letos mu bylo v Ostravě uděleno ocenění Senior roku 2015. Dočetla jsem se o tom v Ostravské radnici, a tak jsem těmito několika řádky chtěla vzdát malý hold tomuto milému nezmarovi.

Krásný den, pane profesore !Žádné komentáře:

Okomentovat

Děkuji za Vaše komentáře, postřehy nebo jenom úsměv.