pondělí 3. srpna 2020

RAJČATOVÉ BLÁZNĚNÍ letos už po patnácté 🍅🍅

Teď právě nadešel ten správný okamžik, kdy italská rajčata horká od slunce pukají a rozplývají se na jazyku. Kdy voní do daleka a lahodná šťáva vám teče po bradě po každém zakousnutí. A přesně to je ten správný čas vyrobit domácí #passatadipomodoro, rajčatovou hustou salsu, na jejíž vůni žádný Ital nikdy nezapomene. 


Našich letošních 100 kg bylo jako nic, byli jsme hotovi už během dopoledne, ale předpokládám, že tchýně na nás ještě další stovku chystá. Ital se nespokojí jen s 80 láhvemi rajčatové šťávy. Non é possibile!

Je to už 15 let, co jsem se poprvé účastnila tohoto rajčatového bláznění ve své budoucí toskánsko-neapolské rodině a nazvala jsem ho rajčatovými orgiemi. Zavařovat 250 kg rajčat to se přeci ani jinak nazvat nedá.

Srpnové teploty běžně dosahují 38 C ve stínu, takže vstáváme v 5 ráno. Tchýně ve 3,30 a než se my vyhrabeme z postelí, už má polovinu rajčat umytých. Každý člen rodiny, který zrovna nemusí být v práci, musí přiložit ruku k dílu. Nebývá nikdo ušetřen, omluvenky se nepřijímají.

Rajčata se umyjí, překrojí a po částech se vsypávají do obrovských kotlů, ze kterých se kouří a z nás lije pot. Tak nějak to určitě vypadá v pekle. Vyzbrojeni dřevěnými lopatami se střídáme a mícháme ty červené potvory, aby se na dně kotle nepřipálily. Když už se nám zdá, že jsme vypotili všechen přebytečný tuk, tak ti slabší z nás odcházejí do kuchyně připravit malé občerstvení. Většinou opečený bílý chleba (bruschette) s nakrájenými rajčaty, bazalkou a olivovým olejem. K tomu bývá doušek tmavě rudého vína🍷. Zastávají tady názor, že víno osušuje pot. Mno… dovolím si pochybovat, já se potím ještě víc než před tím.

Pak už zbývá salsu ochutit solí a obrovskými trsy bazalky, přepasírovat, ještě horkou nalít do sklenic (manželův bratranec pracuje na popáleninovém centru, takže odborné ošetření máme po ruce), uzavřít a sterilizovat v obrovských sudech. Zní to jednoduše, že? Ale jedno takové dopoledne vydá za měsíc v posilovně.

P.S. Věděli jste, že když chtěl ve středověku mladý šlechtic vyjádřit lásku dámě svého srdce, daroval ji rostlinku rajčete?

Zdravím z toskánského „pekla“ a připouštím, že momentálně bych si raději dala třeba jen český okurkový salát. 😊

Žádné komentáře:

Okomentovat

Děkuji za vaše komentáře, postřehy nebo jenom úsměv či pozdrav odkudkoliv. Pokud se vám blog líbí, sdílejte :-)